ADRIANA VIKS: kui sa armastad seda, mida teed, suudad kõige jaoks aega leida!

Bombshell ilusalongi asutaja ja püsimeigikunstnik Adriana Viks, kes Ukraina sõja alguses võttis tööle hulga sõjast põgenenud ukraina ilutegijaid, on tundnud huvi jumestuse vastu juba varajasest lapsepõlvest saadik. Aastatega on ta end üles töötanud hinnatud professionaaliks, kes otsib alati uusi ja põnevaid väljakutseid – näiteks hiljuti käis ta Dubais õppimas tehnikat, kuidas vähihaigetele naistele 3D tehnika abil joonistada rinnanibud. Adriana, kes läks tagasi tööle juba pisikese imiku kõrvalt, armastab oma tööd ja usub, et kui sa armastad seda, mida teed, suudad kõige jaoks aega leida.

Lapse jumestushuvi tasub toetada

Adriana kasvas üles Sauel koos oma ema ja kahe õega. Lapsena tegeles ta palju kunstiga – käis kunstiringis, keraamikatunnis, mängis klaverit ja kannelt. Need oskused on talle ka tulevikus püsimeigikunstnikuna kasuks tulnud ning ta siiani armastab käe soojas hoidmiseks joonistada portreesid, silmi ja kulmusid.

Lapsena unistas Adriana jumestajaks saamisest ning õnneks tema ema toetas seda unistust – esimesed jumestusasjad sai ta juba 4-5-aastaselt. Nii hakkas Adriana juba tüdrukuna tegema meiki tädidele, emale ja sõbrannadele.

Millal ja kuidas lasta tütrel jumestusega tegeleda, on küsimus, millega ilmselt seisavad vastamisi paljud emad. Adriana tõdeb, et küllap tedagi vaadati pisut imelikult, kui tema ema lubas juba 3. klassis talle juustesse punased triibud teha. Siiski usub ta, et mõistlikkuse piirides tasub kindlasti oma lapse loovust toetada, kui viimane jumestuse vastu huvi tunneb.

Püsimeigis mugavustsooni jääda ei saa – see on pidevalt arenev ala

Püsimeigini jõudmine oli Adriana jaoks spontaanne otsus. Kuna ta oli alati armastanud kunsti ja jumestusega tegeleda ning see valdkond teda huvitas, hakkas ta uurima püsimeigi kohta ja otsima koolitajat, kelle looming teda paeluks. Rohkem huvi tekitasid püsimeigitegijad üle maailma, keda Adriana internetis jälgima hakkas.

Esmalt hakkas ta õppima 7 aastat tagasi microblading’ut, mis on Aasiast pärit püsimeik. „Mulle meeldis, et sellega andis luua väga realistlikku tulemust,“ räägib ta ja lisab, et pärast seda on käinud väga paljude koolitajate juures ja õppinud nii Eestis kui välismaal. Ta tõdeb, et püsimeik muutub igal aastal, tulevad peale uued tehnikad ning päris baaskoolituse põhjal kaua teha ei saa.

Kuid püsimeiki ei tehta ainult näole, et hommikul värske ilmega ärgata – hiljuti käis Adriana Dubais õppimas rinnanibude 3D pigmenteerimist, mida tehakse näiteks rinnavähiga võidelnud naistele, kes on vähi tõttu kaotanud oma rinna ja nibu. Samuti ka naistele, kes pärast rindade tõstmis- või suurendusoperatsiooni on kaotanud oma areoolide esialgse kuju või värvi ning soovivad opijärgseid arme peita. 3D joonistusega luuakse illusioon, et areool ja rinnanibu on olemas. Dubais käis ta seda õppimas, sest ei leidnud Eestis ühtegi koolitajat, kes seda nii heal tasemel teeks. Oma kogemuse põhjal arvab Adriana, et see on naise enesekindluse taastamiseks äärmiselt vajalik teenus.

Siiski ei saa öelda, et Eestis oleks püsimeigiteenus kehvemal tasemel kui mujal maailmas. „Otse vastupidi – meil võib olla küll vähem populaarseid artiste, aga kvaliteet on võrdlemisi kõrgel tasemel,“ arvab Adriana.

Naine ise teostab täna kõiki püsimeigi teenuseid. Kõige tihedamini küsitakse kulmude ja huulte püsimeiki. Harvem näiteks juuste pigmenteerimist, kus luuakse illusioon tihedamast juuksepiirist – seda protseduuri teevad rohkem mehed, kes on kiilanemas või kiilaks jäänud, selliselt on võimalik luua siilisoengu efekt.

Miks mitte olla püsivalt kaunis ja kanda meiki igal ajal?

Püsimeigikunstniku sõnul on naised lihtsalt oma loomult sellised, et peavad oma välimust “täiendama,” sest soovivad, et kõik oleks perfektne. Meil kõikidel on omad iluvead, mida soovime peita või täiendada. “Kui me tuleme jumestaja juurest, siis oleme alati enesekindlusest pakatavad, sest oskusliku make-upiga joonistub välja meie säravam ja veatum versioon. Miks mitte siis olla juba püsivalt kaunis ja kanda meiki igal ajal,” leiab Adriana ning lisab, et tänapäeval on see niivõrd lihtsaks tehtud. Professionaalne püsimeigikunstnik teostab ilusa töö, et saaksime iga päev ärgata säravama ja veatuma välimusega. “Minu eesmärk on anda läbi püsimeigi naistele enesekindlust juurde ja lihtsustada nende igapäevast elu sellega, et neil on meik, mis püsib igas olukorras – nii ujudes, saunatades, sportides, magades, musutades kui miks mitte ka õnnepisaraid valades. Ma ei soosi kindlasti ebastiilselt “feiki” välimust, aga pisut tuunitud välimus on täna moes ja mõistuse piires aitan ma sellele meeldeldi kaasa. Kes soovib väga vähesel määral teatud piirkondi esile tuua, siis püsimeigiga on võimalik luua ka väga naturaalset, kuid sellegipoolest silmapaistvat tulemust.”

Ettevõtlusega kaasnevad omad mured ja rõõmud

Küsimuse peale, miks Adriana otsustas hakata just ettevõtjaks, mitte tegutseda salongis, tõdeb ta, et muidugi oleks lihtsam töötada ilusalongi all, ent tema on alati tahtnud tegeleda just ettevõtlusega. Nii saab ta ise planeerida oma aega, valida töövahendeid ning olla oma valikutes vaba.

„Bombshelli ilusalongi ehitades tahtsin luua sellist atmosfääri, kus saan klientidele pakkuda täpselt sellist heaolutunnet ja kvaliteeti, nagu otsin ise. Salong sai ehitatud üles nii, et kliendil oleks mõnus siia tulla, asukoht oleks hea, töökvaliteet ja meeskond oleksid alati tasemel,“ selgitab ta. Väga oluline oli Adriana jaoks valida enda kõrvale ka kollektiiv, kus oleksid inimesed, kes inspireeriksid ja kelle kõrval oleks mugav ning soe olla.

Bombshell on püsimeigikunstniku jaoks lausa teine kodu ning kõiki teenuseid tarbib Adriana samuti vaid Bombshellis, sest seal töötavad oma ala spetsialistid, keda naine täielikult usaldab. “Konkurents on alati olnud tihe, seda igas piirkonnas ja valdkonnas. Eks Force Maejeure ja Murphy võivad alati oma korrektuure teha, aga meie salongi puhul on taganud jätkuva kasvu ja edu see, et meil on kokkuhoidev tiim, sihikindel juhtimisstiil, suur töötahe, armastame oma tööd ja kliente ning teeme üleüldse kõike suure kire ja rõõmuga.”

Ta ei tee saladust, et muidugi on iga algus raske. „Ettevõtjaks olemine tähendab seda, et sa oled tegelikult kõigega üksinda ning pead kõigega ise hakkama saama – kliendibaasi leidmise, raamatupidamise, reklaami, turunduse ja palju muuga,“ loendab ta.

Kõige olulisemaks peab Adriana aga kirge enda eriala vastu. Tal endal on 2-aastane laps, kelle kõrvalt ta hakkas uuesti tööd tegema, kui laps oli 6-nädalane, sest kliendibaas ei kannatanud oodata. Ta kinnitab, et loomulikult on laps kõige olulisem, aga olulised on ka töö ja kliendid. „Kui sa armastad seda, mida teed, suudad kõige jaoks võrdselt aega leida,“ arvab ta.

Ka sotsiaalmeedia mõjutab tahes tahtmata meie elu

Rääkides sotsiaalmeediast ja selle loodud kuvandist, siis püsimeigimeister Adriana sõnul on kahju, et sotsiaalmeedias meile kõike ainult perfektsena kuvatakse. “Instagram on täis modelli välimusega naisi, kellel justkui puuduvad iluvead. See kõik, mida me Instagramis näeme, ei ole kindlasti 100 % tõsi. Isegi piltilusate ja saledate modellide pilte töödeldakse internetis täiuslikkuseni ja noored tüdrukud üritavad siis olla samaväärsed ning selle järgi elada,” sõnab naine.

Ta ei salga, et on ka ise selle nimel palju teinud ja vaeva näinud, sest olenemata sportlikust eluviisist ei saavutanud Adriana sellist liivakella figuuri, millest unistas. Püsimeigimeister on alati elanud siht silme ees ja mingil hetkel oli tal peas visioon sellest, milliseks ta enda ideaalversiooni peab. “Täna olen ma ilukirurgiaga väga tuttav ja ma ei salga, et olen oma ideaalvormi saavutamiseks lasknud paigaldada nii rinna- kui tuhara implantaadid.“

Tavaline naine, tavaliste inimeste keskel, kes ajab oma rida

Suurel osal inimestest võib tekkida meie välimuse põhjal eelarvamus. Kas ka Adriana ise on pidanud kokku puutuma eelarvamustega välimuse osas? Ta tunnistab, et on tõepoolest ette tulnud, et teda on peetud ülbeks või bimboks, aga enamikel juhtudel on hiljem siiski petlikku esmamuljet tunnistatud. Adriana ei pane eelarvamust pahaks, sest inimloomus kipub ikka stereotüüpide põhjal eelarvamusi tegema. “Tegelikult olen ma lihtsalt tavaline naine, tavaliste inimeste keskel, kes ajab oma rida. Ise hindan alati naisi, kes on hoolitsetud ja endaga vaeva näinud. Lõppude lõpuks peab igaüks ise oma kehas end hästi tundma, see on ju põhiline. Ma arvan, et selles ei ole mitte midagi halba, kui keegi julgeb erineda ja me kõik peaksime olema ikkagi sõbralikud ning tolerantsed, isegi siis, kui keegi võtab oma välimuse osas ette muutuseid, mida sa ise ei hinda või mille peale sa võibolla isegi ei tuleks,” arvab ta.

Täna on Adriana rohkem enesekindel, kui kunagi varem – see on üks isikuomadustest, mis kasvab ja areneb ajaga. “Eks meil kõigil on omad kompleksid ja kui ma oleksin sünnist saati olnud 100 % enesekindel, siis ei oleks ma kindlasti endaga nii palju tööd teinud. Olen täna õnnelik ja enesekindel, sest ma tean, et mul on elus õige suund – mul on töö, mida teen suure kirega, mul on armastav abikaasa, andekad ning toredad lapsed, kokkuhoidev perekond ja palju toredaid inimesi tutvusringkonnas ja Bombshelli ilusalongis,” ütleb ta.

Adriana toob välja ka mõned nõuanded, millele mõelda enne püsimeigitehniku juurde minemist:

  • Ole valmis selleks, et püsimeik on püsiv lahendus, mis õige tehnika puhul kulub maha mõne aastaga. Seetõttu on oluline läbi mõelda, mis toon ja kuju soovid –  kas tahad naturaalsemat tulemust või midagi ekstravagantsemat.
  • Ehkki paljudel on hirm, et protseduur on valus, kasutab Adriana nahal anesteetikumi. „Ei saa öelda, et midagi pole tunda, aga tuimestus leevendab valutunnet nii palju, et on mugav ning vähme tundlikumad kliendid jäävad protseduuri ajal tihti isegi magama,“ räägib Adriana.
  • Nahale peab pärast protseduuri andma umbes nädala puhkeaega. Selle vältel ei tohiks sportida, käia avalikus ujulas ega saunas ning töödeldud piirkonda liiga palju puudutada.
  • Arvestama peab ka sellega, et vahetult pärast protseduuri võib nahk olla kergelt punetav. Seda ei pea siiski kartma, et pärast tänavale minna ei kannata – Adriana kasutab kulmude ja huulte nahaümbruses pärast protseduuri kergelt toonivat BB-kreemi ning mitmed kliendid on läinud otse protseduurilt ka lausa fotosessioonile.

ALLIKAS: buduaar.tv3.ee/nipinurk/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga